Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie organizowanym przez Biebrzański Park Narodowy #gestdlaziemi. Zostaliśmy wylosowani z pośród dużej ilości zgłoszeń:) Jest nam bardzo miło i postaramy się aby Dzień Ziemi był nie tylko raz w roku, ale codziennie.
#Gestdlaziemi z Biebrzańskim Parkiem Narodowym
Harmonogram zajęć hybrydowych klas IV -VIII
Harmonogram powrotu do nauczania stacjonarnego
Harmonogram zajęć hybrydowych klas I-III
#SzczepimySię
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie w ramach kampanii informacyjnej #SzczepimySię przypomina o trwającej rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19.
Zachęcam do zapoznania się z informacjami na temat w/w szczepień na oficjalnych stronach: https://szczepienia.pzh.gov.pl/ oraz https://www.gov.pl/web/szczepimysie
Przypominam, że od 26 kwietnia 2021 r. będzie obowiązywał nowy harmonogram szczepień przeciwko COVID-19. Każdego dnia będzie prowadzona rejestracja dwóch roczników. Od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki:
- 26 kwietnia – roczniki 1974-1975
- 27 kwietnia – roczniki 1976-1977
- 28 kwietnia – roczniki 1978-1979
- 29 kwietnia – roczniki 1980-1981
- 30 kwietnia – roczniki 1982-1983
- 1 maja – roczniki 1984-1985
- 3 maja – roczniki 1986-1987
- 4 maja – roczniki 1988-1989
- 5 maja – roczniki 1990-1991
- 6 maja – roczniki 1992-1993
- 7 maja – roczniki 1994-1996
- 8 maja – roczniki 1997-1999
- 9 maja – roczniki 2000-2003
Osoby, które przebyły chorobę wywołaną zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 (ozdrowieńcy), są poddawane szczepieniu ochronnemu przeciw COVID-19 w terminie nie wcześniejszym niż 3 miesiące od daty uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. U istotnej grupy ozdrowieńców naturalna odporność jest słaba, a szczepienie może skutecznie zwiększyć i poprawić ochronę przed ponownym zachorowaniem.
Źródło: https://szczepienia.pzh.gov.pl/ https://www.gov.pl/web/szczepimysie
Światowy Dzień Ziemi
#GESTDLAZIEMI
2522 kwietnia br. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Wykonały prace plastyczne "Ziemia nasza planeta" oraz posadziły dwa drzewka owocowe.
Quiz dla chętnych:
https://view.genial.ly/607dc0463498050d6fc5ddc5/presentation-nature-presentation
Powrót przedszkolaków do nauki stacjonarnej
Informujemy, iż od dnia 19 kwietnia 2021 r. wznowiona zostaje działalność żłobków i przedszkoli. Pozostałe obostrzenia obowiązywać będą do dnia 25 kwietnia 2021 r.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zasady-funkcjonowania-szkol-i-placowek-od-19-kwietnia
Wielkanoc 2021
ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU
Światowy Dzień Autyzmu
to Międzynarodowe Święto obchodzone corocznie 2 dnia kwietnia. Zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych, 18 grudnia 2007 r. Organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast w tym dniu najważniejsze budynki zostały podświetlone na niebiesko. Akcja ta nazywa się „Light in up blue” i ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na Autyzm oraz ich rodzinami.
Niestety świadomość społeczeństwa w kwestii autyzmu jest jeszcze bardzo niska. Trzeba zrozumieć, że takie osoby odbierają rzeczywistość po swojemu. Odznaczają się m.in. sztywnością myślenia i zachowań. Taka przewidywalność daje im poczucie bezpieczeństwa. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie. Mają problemy z komunikacją społeczną i wyrażeniem emocji, ale to nie znaczy, że nie czują i nie przeżywają. Dlatego zawsze powtarzamy: spróbuj zrozumieć, zanim ocenisz.
Komunikat
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klimaszewnicy informuje :
Od poniedziałku 29 marca do 9 kwietnia 2021 r. zostają zawieszone stacjonarne zajęcia edukacyjne dla oddziałów przedszkolnych.
- Wyjątkiem są dzieci Rodziców – pracowników służb medycznych i służb porządkowych.
- Pozostali mają zajęcia zdalne.
NAUKA ZDALNA W KLASACH 1-8
Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie.
JAK UCZYĆ SIĘ ZDALNIE?
Międzynarodowy Dzień Lasów
21 marca jest od 2012 roku Międzynarodowym Dniem Lasów. Święto to ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości ludzi na temat znaczenia lasów dla prawidłowego funkcjonowania planety. W tym dniu na całym świecie organizowane są akcje mające zwrócić uwagę na lasy i ich problemy.
Dzieci z klas 1-3 naszej szkoły uczestniczyły z tej okazji w nieco wcześniejszym, niż przypada święto, spotkaniu online dotyczącym lasów zorganizowanym przez Biebrzański Park Narodowy. Ponownie połączyły się na platformie Teams i wysłuchały ciekawych informacji na temat lasów, ich mieszkańców. Zachęcano ich do wizyty w lesie, gdyż obcowanie z przyrodą niesie ze sobą wiele korzyści.
Pierwszy Dzień Wiosny w Oddziałach Przedszkolnych
"Więc oddaj głowę myślom szalonym,
Pokłoń się swoim latom zielonym,
Biegnij, wołaj, sław jej imię
Korzystaj z wiosny, bo szybko minie.
To idzie wiosna, wiosna szalona.
To idzie wiosna, to właśnie ona,
To idzie wiosna, wiosna szalona.
To idzie wiosna."
Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Mamy nadzieję, że wiosna zagości już na dobre i obudzi naturę z zimowego snu.
Umiem pływać
Klasy 1-3 w dniu 18.03.2021 r. uczestniczyły w Projekcie "Umiem pływać". Mała fotorelacja:
3
KONKURS "Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy"
DZIEŃ DZIKIEJ PRZYRODY Z BIEBRZAŃSKIM PARKIEM NARODOWYM
Z okazji Dnia Dzikiej Przyrody Biebrzański Park Narodowy przygotował zajęcia edukacyjne online skierowane do uczniów szkół doliny Biebrzy. Podczas zajęć online dzieci z klas I-III zapoznały się z wiadomościami i ciekawostkami ze świata przyrody. Dowiedziały się wiele na temat ptaków oraz innych zwierząt zamieszkujących Biebrzański Park Narodowy.
Informacje dla ósmoklasistów.
Terminy i zasady przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty
-
Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
-
zastępuje egzamin wstępny do szkół ponadpodstawowych, które wykorzystują wyniki egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów jako kryteria w procesie rekrutacji, jeżeli liczba kandydatów jest większa niż liczba wolnych miejsc w danej szkole.
-
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w dwóch terminach: głównym - w maju i dodatkowym - w czerwcu. Do egzaminu w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.
-
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
-
W latach 2019–2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
-
Od roku 2022 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych, tj.:
a. języka polskiego
b. matematyki
c. języka obcego nowożytnego
d. jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.
-
Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
-
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
a. pierwszego dnia - egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut b. drugiego dnia - egzamin z matematyki, który trwa 100 minut c. trzeciego dnia - egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.
-
Czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów może być wydłużony w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu.
-
Podczas egzaminu z każdego przedmiotu każdy zdający siedzi przy osobnym stoliku. Na stoliku mogą znajdować się wyłącznie arkusze egzaminacyjne, materiały i przybory pomocnicze wskazane w komunikacie dyrektora CKE oraz - w przypadku uczniów chorych lub niepełnosprawnych - leki i inne pomoce konieczne ze względu na chorobę lub niepełnosprawność.
-
Do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych, np. telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3, smartwatchy, ani korzystać z nich w tej sali.
-
W czasie egzaminu zdający mogą opuszczać salę egzaminacyjną w uzasadnionej sytuacji, po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego i po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się z innymi osobami, poza osobami udzielającymi pomocy medycznej.
-
Członkowie zespołu nadzorującego nie mogą udzielać zdającym wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych. Nie mogą również w żaden sposób komentować zadań egzaminacyjnych.
-
Szczegółowy opis przebiegu egzaminu ósmoklasisty znajduje się w „Informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty”, publikowanej corocznie (do 10 września) w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej CKE. Szczegóły dotyczące pracy z arkuszem egzaminacyjnym z poszczególnych przedmiotów określa każdorazowo informacja zawarta na stronie tytułowej arkusza egzaminacyjnego.
-
PRZEKAŻ 1% PODATKU
Zapisy do szkoły muzycznej