• „DZIEŃ ŚPIOCHA” W PRZEDSZKOLU

          • Wczoraj w przedszkolu mieliśmy inny dzień niż zwykle. Przedszkolaki były przebrane w piżamki i szlafroki, każde dziecko miało przytulankę lub poduszkę. „Dzień Śpiocha” był dniem bardzo intensywnym dla przedszkolaków. Na początku było wspólne kolorowanie „bajkowych śpiochów”. Następnie były wspólne zabawy z poduszkami które miały na celu integrować grupę „ Bitwa na poduszki” , „Uciekająca poduszka”. Rozmowy na temat tego kto jest największym śpiochem oraz jakie czynności wykonujemy przed snem. Na koniec przy przekąskach wspólnie oglądaliśmy bajkę „Sekretne życie zwierzaków domowych”.

          • Nauka przez praktykę – figury przestrzenne

          •  Na lekcjach matematyki uczniowie niejednokrotnie mają okazję zdobywać i poszerzać wiedzę poprzez praktykę. Tym razem wykonali modele brył – konstruując siatki dwudziestościanów foremnych oraz czworościanów foremnych i sklejając je ze sobą. Dla niektórych było to nie lada wyzwanie, które wymagało dokładności i zaangażowania, ale ostatecznie przyniosło wiele satysfakcji. Głównym celem zajęć było rozwijanie wyobraźni przestrzennej u uczniów, którzy zdobytą w ten sposób wiedzę wykorzystają podczas rozwiązywania zadań dotyczących brył.

          • Dzień Dentysty w przedszkolu

          • "Pan dentysta leczy zęby, wszyscy o tym wiedzą.

            A szczególnie dzieci, które wciąż cukierki jedzą.

            Kiedy nagle ząb zaboli, na fotelu siadasz.

            I po chwili mocną plombę w zębie już posiadasz.

            Szczotka, pasta to są zębów wielcy przyjaciele.

            Myj dokładnie swoje zęby, nie tylko w niedzielę"

          • JJESTEŚMY DUMNI Z SUKCESÓW NASZYCH UCZNIÓW!

          • W dniu 6 marca 2024 roku w Urzędzie Gminy Radziłów odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

            Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie:

            - st. kpt. Jarosław Szeszko - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie,

            - bryg. Daniel Lewczuk Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie,

            - Krzysztof Milewski – Wójt Gminy Radziłów,

            - Mirosław Gądek – Inspektor ds. ppoż. i oświaty UG Radziłów,

            - Łukasz Rutkowski - Pracownik UG Radziłów.

            W konkursie udział wzięło 10 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Radziłów, którzy wykazali się wysokim poziomem wiedzy. Do etapu eliminacji powiatowych, które odbędą się 12 kwietnia w Wąsoszu, zakwalifikowali się:

            Kategoria Szkół Podstawowych kl. I-IV:

            Miłosz Klimaszewski – Szkoła Podstawowa w Klimaszewnicy

            Paulina Laskowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radziłowie

            Kategoria Szkół Podstawowych kl. V-VIII:

            Bartosz Domański – Szkoła Podstawowa w Klimaszewnicy

            Szymon Modzelewski – Szkoła Podstawowa w Klimaszewnicy

             

            Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Radziłów.

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych!

             

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za udział i przygotowanie.

          • Urodzinki Agatki 🎈

          • Agatko🎈🎉 życzymy Tobie uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów. Przyjaźni wielkich i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

          • Konkurs

          • Zapraszamy wszystkie dzieci naszej szkoły wraz z rodzinami (rodzeństwo, rodzice, dziadkowie) do wzięcia udziału w konkursie na STROIK WIELKANOCNY. Praca rodzinna (wspólne wykonanie), technika wykonania dowolna, 1 rodzina - 1 stroik.

            Termin oddania prac do 15 marca.

             

            Samorząd uczniowski😊

          • Góry Grosza

          • Droga Społeczności Szkolna!

            Chcielibyśmy poinformować Was, że została sfinalizowana akcja "Góra Grosza 2023/2024" w naszej szkole. Zebraliśmy ok. 15 kg monet, które zostały posegregowane, policzone, zapakowane i odesłane do Towarzystwa Nasz Dom. Dzięki Waszemu wsparciu uzbieraliśmy 183,93 zł. Pieniądze te pomogą dzieciom, które nie mają swoich rodzin i domów. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji i podzielenie się swoimi "grosikami"

            Organizatorzy szkolnej Góry Grosza

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO

          • W dniu 27 lutego przedszkolaki obchodziły uroczystośćz okazji „Międzynarodowego Dnia Niedźwiedzia Polarnego”. Celem tego spotkania było rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych. Maluchy dowiedziały się, iż niedźwiedź polarny, potocznie zwany jest także „białym misiem”. Na początku zajęć, przedszkolaki w Misiowych opaskach przyglądały się fotografiom niedźwiedzi oraz innych zwierząt, które wrazz nimi zamieszkują Biegun Północny. Dowiedziały się gdzie żyją, wskazując paluszkiem położenie Arktyki na globusie. Podsumowując, przedszkolaki wykonały wszystkie zadania - celująco, a dzięki temu poszerzyły swoją wiedzę na temat niedźwiedzi polarnych. 

          • Wyjątkowy gość w klasie 2

          • We wtorek 26 lutego wychowawczyni klasy 2 Pani Angelika zrobiła niespodziankę swoim uczniom i przywiozła swojego najlepszego przyjaciela Obecność czworonoga wpłynęła na niezwykły nastrój w klasie. Wszyscy, jak zaczarowani, słuchaliśmy mądrej lekcji i podziwialiśmy wyczyny psa.

            Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że kontakt z psem w klasie uspokaja, obniża poziom agresji, redukuje lęki, powoduje też, że dzieci chętniej chodzą do szkoły i mają lepsze wyniki w nauce. Sama obecność pieska poprawia nastrój. 

             

          • Spotkanie z przedstawicielką KRUS-u

          • W dniu 23 lutego uczniowie klas 1-8 oraz oddziałów przedszkolnych gr. A i B naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z placówki terenowej w Grajewie.

                  Z najmłodszymi uczniami szkoły przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom. Głównym założeniem spotkania było promowanie pozytywnych zachować związanych z pracą na terenach wiejskich oraz szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej. Pogadankę uatrakcyjniły filmy edukacyjne, które w bardzo obrazowy sposób ukazały ogrom niebezpieczeństw czyhających na dzieci, które nie przestrzegają zasad wpajanych im przez rodziców, a dotyczących pomocy dzieci w pracach rolniczych.

                  Podsumowując i utrwalając wiedzę, przedstawicielka KRUS-u zadała dzieciom mnóstwo pytań podsumowujących i zachęcała uczniów do udziału  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

                    Wszyscy mamy nadzieję, że to właśnie uczniowie naszej szkoły znajdą się wśród zwycięzców.